Blog

Interesują Cie nowości z branży beauty? Dowiedz się więcej na temat zabiegów z medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.

Dermapen – czy jest bolesny i kiedy widać efekty?

Dermapen to niewielkie urządzenie przypominające długopis, które zrobiło w ostatnich latach w medycynie estetycznej zawrotną karierę. Swoją popularność zawdzięcza prostocie działania i spektakularnym efektom w postaci wygładzenia i poprawy napięcia skóry, zmniejszenia widoczności przebarwień, blizn czy rozstępów. Przy tym Dermapen jest na tyle uniwersalny, że może być stosowany samodzielnie albo w towarzystwie specjalnie dobranych preparatów, takich jak koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy bądź aminokwasy – w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta.

Jak działa Dermapen? Urządzenie wyposażone jest w niewielką głowicę z kilkunastoma cienkimi mikroigłami, które nakłuwają skórę z dużą prędkością (ok. 1300 razy na sekundę). Głębokość nakłuć można regulować w zakresie od 0,25 do 2,5 mm – im głębsze nakłucia, tym silniejsze działanie urządzenia. W ten sposób skóra – przez kontrolowane mikrourazy – stymulowana jest do odbudowy poprzez wytworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Nakłucia poprawiają także mikrokrążenie oraz dotlenienie tkanek. Jeśli do zabiegu wykorzystywany jest dodatkowo odpowiednio dobrany preparat, do naskórka i skóry właściwej dostarczane są substancje aktywne, które wzmacniają efekty zastosowania Dermapenu.

Po zabiegu z wykorzystaniem urządzenia skóra ma charakterystyczny, „podziurkowany” wygląd, może również pojawić się zaczerwienienie lub lekki obrzęk. Objawy te jednak bardzo szybko ustępują i już następnego dnia można wrócić do swoich codziennych zajęć. Sam zabieg nie jest uważany za bolesny, jednak – ze względu na to, że każdy ma nieco inny próg bólu – dla niektórych może się on wiązać z dyskomfortem. Warto wówczas skonsultować z osobą przeprowadzającą zabieg głębokość nakłuć. Nieco płytsze nakłucia mogą poprawić samopoczucie klienta podczas procedury, nie zmniejszając jednocześnie efektów zabiegowych.

Rezultaty widoczne są po ok. tygodniu od zabiegu; najczęściej zalecane jest przeprowadzenie serii 3–4 zabiegów w odstępie 2–4 tygodni. Pełne efekty widać po zakończeniu całej serii procedur i upływie kolejnych tygodni, kiedy w skórze zajdą procesy regeneracyjne. Warto wiedzieć, że Dermapen ze względu na niewielkie rozmiary jest wykorzystywany również do zabiegów w okolicach oczu i ust. Sprawdza się świetnie także w walce z rozstępami, bliznami czy cellulitem; niweluje rozszerzone pory i pobudza wzrost włosów. Jeśli szukasz specjalistycznego gabinetu w zakresie medycyny estetycznej (Kraków, Częstochowa, Czeladź), to świetnie trafiłaś! Zapraszam na konsultacje.