Blog

Interesują Cie nowości z branży beauty? Dowiedz się więcej na temat zabiegów z medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.

Jak działa molekuła młodości Profhilo?

Specjaliści medycyny estetycznej przy każdej okazji podkreślają znaczenie odpowiedniego nawilżania dla kondycji skóry. Zmiany temperatur, promieniowanie słoneczne czy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprawiają, że skóra szybciej się starzeje i traci jędrność. Dlatego właściwa pielęgnacja przeciwstarzeniowa powinna być oparta przede wszystkim na preparatach nawilżających. Są one polecane także w trakcie zabiegów w gabinecie – pełnią wówczas rolę boosterów, głęboko nawilżając i odmładzając skórę.

Jednym z takich preparatów, stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej, jest molekuła młodości Profhilo – opatentowany, jedyny na świecie produkt przeznaczony do bioremodelingu, czyli przebudowy skóry. Jego działanie opiera się na kwasie hialuronowym nowej generacji, który nie jest ani wypełniaczem, ani preparatem do mezoterapii. Profhilo to łańcuchy kwasu hialuronowego odpowiedniej długości, stabilizowane termicznie, o szczególnych właściwościach. Dzięki temu działa wielopoziomowo, odmładzając zarówno skórę, jak i tkankę podskórną.

Doskonałe rezultaty w postaci wygładzonej i rozświetlonej skóry, podniesionych policzków i podkreślonego owalu twarzy Profhilo zawdzięcza zawartości najwyższego dostępnego obecnie stężenia kwasu hialuronowego – aż 64 mg w jednej dawce. Ponieważ kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkiej skórze, preparat nie podrażnia i nie wywołuje reakcji alergicznych. Profhilo, wykorzystując łańcuchy tego kwasu o wyselekcjonowanej długości, działa jak „milion sprężynek”, tworząc rusztowanie dla skóry. Powolne uwalnianie się preparatu w głębokich warstwach skóry niejako zmusza ją do przebudowy i przywraca utracone z wiekiem włókna kolagenowe.

Oprócz wyjątkowego składu, Profhilo to także specjalna technika podawania. Preparat wstrzykuje się w ściśle określonych miejscach (to zaledwie 10 wyznaczonych punktów – po 5 z każdej strony twarzy), co jest gwarancją bezpieczeństwa i uzyskania najlepszych efektów. Ta metoda iniekcji, znana jako BAP (Beauty Aesthetic Points), jest dedykowana dolnej części twarzy: policzkom, strefie podpoliczkowej oraz linii żuchwy. Dlatego zastosowanie Profhilo daje najbardziej spektakularne efekty w tej właśnie części twarzy: przywraca kontur, lekko unosi policzki i zmniejsza bruzdy nosowo-wargowe. Do uzyskania widocznych rezultatów wystarczą dwa zabiegi z molekułą młodości przeprowadzone w odstępie ok. miesiąca. Na zabiegi zapraszam do gabinetu medycyny estetycznej (Kraków, Częstochowa lub Czeladź – to lokalizacje, w których mnie spotkasz).