Blog

Interesują Cie nowości z branży beauty? Dowiedz się więcej na temat zabiegów z medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.

Jak pobudzić wzrost włosów? Peptydowa terapia skóry głowy dr. Cyj

Przerzedzenie i wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jego przyczyny są zróżnicowane: od uwarunkowań genetycznych, przez wahania hormonalne, aż po czynniki chorobowe. Więcej włosów wypada nam także jesienią oraz wiosną. Jednak kiedy problem nasila się, a włosy nie odrastają w takim tempie jak wcześniej, warto sięgnąć po skuteczne środki zaradcze, którymi dysponuje współczesna medycyna estetyczna. Mezoterapia skóry głowy – bo o niej mowa – to zabieg polegający na wprowadzeniu w owłosioną skórę głowy preparatów pobudzających wzrost włosów i rewitalizujących mieszki włosowe.

Podobnie jak w przypadku mezoterapii twarzy, zabieg polega na podaniu preparatu za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Procedura trwa ok. 30 minut i nie jest bolesna. Kluczowe znaczenie dla jej skuteczności ma dobór odpowiednich substancji odżywczych, które pozwolą zahamować wypadanie i przyspieszą odrastanie włosów. Przeprowadzając mezoterapię skóry głowy, pracuję na najlepszym dostępnym obecnie na rynku preparacie – dr. Cyj Hair Filler.

W jego składzie znalazło się aż 7 wyselekcjonowanych peptydów, kwas hialuronowy oraz antyoksydanty i czynniki wzrostu. To te składniki decydują o wysokiej efektywności kuracji preparatem dr. Cyj, który pobudza krążenie i ukrwienie skóry głowy, pogrubia i zagęszcza włosy, odżywia mieszki włosowe, a przede wszystkim – powstrzymuje wypadanie włosów i pobudza ich wzrost. Innowacyjny jest nie tylko skład preparatu, ale także sposób jego działania, polegający na przedłużonym uwalnianiu substancji aktywnych. Dzięki temu utrzymują się one długo w skórze właściwej, stopniowo ją regenerując.

Peptydowa terapia skóry głowy dr. Cyj daje rezultaty już po 2 miesiącach. W tym czasie standardowo poleca się przeprowadzenie 4 zabiegów w odstępie 2 tygodni, przy czym zahamowanie wypadania włosów możemy obserwować już po pierwszym zabiegu. Kolejne sesje pobudzają natomiast mieszki włosowe do pracy, dzięki czemu na głowie pojawiają się nowe włosy. Jeśli borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, koniecznie umów się na zabieg mezoterapii (Małopolska to obszar, na którym działam: znajdziesz mnie w gabinetach w Częstochowie, Krakowie i Czeladzi).