Blog

Interesują Cie nowości z branży beauty? Dowiedz się więcej na temat zabiegów z medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.

Jak skorygować opadające powieki?

Opadające powieki to problem wielu osób, u których – wraz z wiekiem – dochodzi do utraty kolagenu w skórze, co powoduje wiotkość i opadanie skóry. W konsekwencji oczy wyglądają na zmęczone, a twarz na starszą niż w rzeczywistości. Dłuższy fałd górnej powieki może również powodować problemy z widzeniem i konieczność ciągłego mrużenia oczu. Opadająca powieka utrudnia także wykonanie makijażu i wywołuje znaczący dyskomfort ze względów estetycznych.

Jednym ze sposobów na pozbycie się tego defektu jest blefaroplastyka – zabieg chirurgiczny polegający na wykonaniu nacięć na górnej powiece i usunięciu nadmiaru zgromadzonej tam tkanki tłuszczowej, a następnie założeniu szwów. Jest to jednak zabieg inwazyjny, który musi być wykonywany przez chirurga, wymaga rekonwalescencji, a ponadto niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia nerwów wzrokowych. Dlatego zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem są procedury nieinwazyjne, takie jak zabieg z wykorzystaniem urządzenia Plexr. Daje on doskonałe rezultaty w postaci usunięcia nadmiaru wiotkiej skóry na powiekach.

Działanie Plexr opiera się na wytworzeniu pomiędzy końcówką urządzenia a skórą mikrowiązki plazmy, co daje możliwość odparowania nadmiaru skóry w wyznaczonych miejscach, bez naruszania sąsiadujących tkanek. Pomiędzy miejscami, z których odparowano skórę, pozostaje nieuszkodzona tkanka, w której natychmiast po zabiegu rozpoczynają się procesy gojenia. To sprawia, że włókna kolagenowe w skórze obkurczają się i zaczynają wytwarzać nowy kolagen. Efektem jest odmłodzona i bardziej napięta skóra powiek.

Zabieg z użyciem Plexr przeprowadza się po znieczuleniu skóry kremem. Mimo wykorzystania napięcia elektrycznego jest on całkowicie bezpieczny, ponieważ częstotliwość prądu potrzebnego do wytworzenia wiązki plazmy jest dobierana w taki sposób, by przez ciało klienta nie przepływał prąd. Plexr pozwala nie tylko na likwidację opadającej powieki, ale także niweluje fałdy, przerosty i różnego rodzaju zmiany skórne. Zabieg trwa ok. 20–30 minut, a przez kilka dni po jego wykonaniu na powiekach mogą być widoczne niewielkie strupki, które niebawem odpadną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu opadającej powieki, a Małopolska to Twój region, skontaktuj się ze mną. Do wyboru masz gabinety w Krakowie, Częstochowie i Czeladzi.