Blog

Interesują Cie nowości z branży beauty? Dowiedz się więcej na temat zabiegów z medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.

Wszystko o botoxie

Botox, czyli toksyna botulinowa to substancja, która po wstrzyknięciu unieruchamia konkretny mięsień. W wyniku ruchów, mimiki twarzy, czy nawet śmiechu, nasze mięśnie ulegają skurczeniu, w skutek czego tworzą się widoczne linie i zmarszczki. Czas działa na ich niekorzyść i utrwala je, w efekcie czego pozostają z nami na stałe.

Botox w Małopolsce jest bardzo popularny właśnie ze względu na skuteczność w walce ze zmarszczkami i zwiotczałą skórą. W szybki i bezpieczny sposób jest w stanie odjąć lat, przywrócić młodość i wygładzić powstałe zmarszczki. Co najważniejsze, jest metodą nieinwazyjną, nie wymaga więc użycia skalpela i interwencji chirurgicznej.

Botox w Małopolsce – dla kogo?

Zabieg wprowadzenia botoxu polega na podaniu jego niewielkiej ilości w wybrane miejsca na twarzy, za pomocą igły. Dzięki temu możemy poprawić jedynie te rejony, które tego wymagają i głównie na nich się skupić.

Na zabieg Botoxu w Małopolsce zapraszamy szczególnie Klientki, u których pojawiły się już oznaki starzenia w postaci widocznych zmarszczek i linii. Botox jest szczególnie skuteczny w przypadku zmarszczek pomiędzy brwiami, poziomych linii na czole, zmarszczek będących skutkiem śmiechu i mimiki oraz niedoskonałości na szyi, którą skutecznie wygładza. Z pomocą toksyny botulinowej możemy również podnieść linię brwi, uzyskując tym samym młodszy i pogodniejszy wygląd.

Efekty zastosowania Botoxu

Trudno jest jednoznacznie określić, w jakim wieku warto skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Pojawienie się pierwszych zmarszczek i oznak starzenia zależne jest od wielu czynników – uwarunkowań genetycznych, trybu i stylu życia, korzystania z solarium itd.

Botox w Małopolsce zapewnia długotrwałe efekty, które utrzymują się około 3-5 miesięcy, przy czym predyspozycje są indywidualne. Efekt zanika stopniowo, a wykonanie zabiegu jest w stu procentach bezpieczne.

W moim gabinecie dokładam wszelkich  starań, aby efekty zabiegów medycyny estetycznej były wykonane profesjonalnie, efektywne i bezpieczne.