Biostymulatory tkankowe
Popraw jakość i jędrność swojej skóry dzięki stymulacji komórek za pomocą odpowiednich preparatów!
Czym są biostymulatory tkankowe?
Współczesna medycyna estetyczna coraz częściej odchodzi od inwazyjnych zabiegów na rzecz łagodnych dla skóry preparatów, które dzięki pobudzeniu naturalnych procesów odnowy komórek pozwalają uzyskać młodszy wygląd, jednocześnie pielęgnując i odżywiając skórę. Taką rolę spełniają właśnie stymulatory tkankowe, które – jak sama nazwa wskazuje – stymulują głębokie partie skóry do regeneracji. Ich zadaniem jest przede wszystkim pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek pełniących w skórze funkcje podporowe i stanowiących jej „rusztowanie”.
Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych są bezpieczne, nie wymagają rekonwalescencji i dają naturalne efekty w postaci znaczącej poprawy jędrności i gęstości skóry, wygładzenia zmarszczek i bruzd, a także zmniejszenia widoczności blizn czy rozstępów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów biostymulujących, które różnią się składem, substancjami czynnymi, sposobem iniekcji, a także wskazaniami do zabiegów i czasem utrzymywania się rezultatów. Konkretny preparat warto dobrać według indywidualnych potrzeb pacjenta, jego wieku, stanu skóry i oczekiwanych efektów.
- Jalupro Classic i HMW
- Sunekos 200 i 1200
- Electri
- NucleoFILL Soft i Strong
- Profhilo
- Ejal 40
- Linerase
- Nithya
- Hyamino
- Radiesse
Jalupro Classic i HMW
Jalupro to połączenie specjalnie wyselekcjonowanych aminokwasów i silnie nawilżającego kwasu hialuronowego. Zmniejsza widoczność zmarszczek i znacząco poprawia jędrność skóry. Formuła preparatu wykorzystuje unikalną sekwencję czterech aminokwasów: L-lizyny, L-proliny, glicyny oraz L-leucyny, które wykazują działanie silnie odbudowujące strukturę kolagenową skóry. „Aminokwasowa terapia zastępcza”, jak nazywane jest Jalupro, powoduje znaczące zwiększenie produkcji nowego kolagenu w skórze i aktywuje naturalne procesy naprawcze.
Jak działa?
Na elastyczność i młody wygląd skóry oprócz kolagenu duży wpływ ma obecność kwasu hialuronowego w macierzy pozakomórkowej. Z wiekiem jego ilość się zmniejsza, stąd tak istotne jest jej uzupełnianie. Właśnie dlatego Jalupro zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy (Jalupro Classic – małocząsteczkowy, Jalupro HMW – wielkocząsteczkowy), który nie tylko nawilża skórę od wewnątrz, ale także działa ochronnie i przeciwzapalnie. Dzięki temu zastosowanie Jalupro daje efekty w postaci natychmiastowej redukcji zmarszczek i bruzd, ujędrnienia wiotkiej skóry ramion, ud czy brzucha, a także zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów.
Jalupro HMW jako preparat o silniejszym działaniu wykorzystuje się w niwelowaniu głębokich zmarszczek i bruzd, tj. linie marionetki, tzw. zmarszczki palacza, bruzdy nosowo-wargowe czy zmarszczki powstające na szyi. Jalupro HMW świetnie sprawdza się też w korygowaniu owalu twarzy oraz rewitalizacji obszaru szyi i dekoltu.
Jak wygląda zabieg?
Preparat można stosować zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Jalupro Classic stosuje się zazwyczaj w serii 3 zabiegów w odstępie 10 dni, natomiast Jalupro HMW – 2 zabiegów w odstępie 20 dni. Przed zabiegiem na oczyszczoną skórę nakłada się maść znieczulającą. Następnie aplikuje się preparat do warstwy siateczkowatej lub brodawkowatej skóry właściwej za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Cała procedura trwa ok. 20–30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.
Wskazania
- pozbawiona blasku skóra z oznakami starzenia;
- zmarszczki i bruzdy na czole, w okolicy nosa, oczu i ust;
- worki i cienie pod oczami;
- wiotka skóra szyi;
- utrata jędrności skóry ramion, ud, brzucha;
- blizny, rozstępy, keloidy.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią;
- cukrzyca;
- choroby nowotworowe;
- przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych;
- schorzenia autoimmunologiczne;
- nadwrażliwość na składniki preparatu.
Sunekos 200 i 1200
Biogeneza skóry i uruchomienie głębokich procesów autoregeneracji – to efekty zastosowania preparatu Sunekos. Wykorzystany w jego składzie kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej oraz opatentowany kompleks aminokwasów (glicyna, prolina, hydroksyprolina, hydroksylizyna, walina, lizyna) stymulują komórki skóry do produkcji nowego kolagenu i elastyny.
Jak działa?
Preparat występuje w dwóch wersjach: Sunekos 200, przeznaczony dla osób z mniej widocznymi oznakami starzenia, oraz Sunekos 1200, dedykowany starszym pacjentom, który dzięki wyższej zawartości kwasu hialuronowego daje dodatkowo efekt wolumetryczny. W wyjątkowych przypadkach można też zastosować oba preparaty podczas jednego zabiegu. Rezultaty to głęboko nawilżona, wygładzona i rozświetlona skóra. Co ważne, Sunekos – dzięki prostemu składowi i delikatnemu działaniu – możemy zastosować nawet na bardzo wrażliwe okolice oczu i powieki. Preparat stosuje się także z powodzeniem na obszary takie jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzna strona ud czy skóra pod kolanami.
Jak wygląda zabieg?
Sunekos stosuje się w seriach od 2 do 4 zabiegów w odstępie ok. 7–10 dni, w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta. Preparat podaje się na oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę za pomocą jednej z trzech metod: mikrobolusa, przepływu płynu śródmiąższowego (IFT) albo kaniulą. Procedura nie jest bolesna i trwa ok. 30–60 minut. Efekty w postaci naturalnego wygładzenia i nawilżenia skóry widoczne są od razu po zabiegu, jeśli chodzi o zmniejszenie widoczności zmarszczek – należy na nie poczekać ok. 10 dni. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez ok. 6 miesięcy, a nawet do roku.
Wskazania
- skóra z oznakami starzenia;
- opadający kontur twarzy;
- płytkie zmarszczki i widoczne linie mimiczne;
- cienie pod oczami;
- skóra sucha i pozbawiona blasku;
- blizny i rozstępy.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroby nowotworowe;
- choroby autoimmunologiczne;
- stany zapalne skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze);
- skłonności do powstawania blizn przerostowych.
Electri
Oparty na połączeniu wysoko oczyszczonego kwasu hialuronowego i wykazującego silnie działanie antyoksydacyjne kwasu bursztynowego preparat Electri daje doskonałe efekty w postaci regeneracji, nawilżenia, rozjaśnienia i ujędrnienia skóry. Rezultaty zabiegu widoczne są natychmiast, a preparat Electri wykorzystuje się w tzw. redermalizacji skóry. To nowoczesna metoda redukująca objawy starzenia się, którą można stosować w ramach profilaktyki anti-aging. Redermalizacja przywraca strukturę i jakość skóry, zapewniając jej właściwe nawodnienie, niszcząc wolne rodniki oraz regulując międzykomórkową przemianę materii.
Jak działa?
Działanie Electri opiera się na synergii dwóch składników: wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego oraz bursztynianu sodu, będącego sensorem tlenu w komórkach. Kwas hialuronowy przywraca i utrzymuje równowagę wodną w skórze, zapewniając efekt liftingu i pobudzając syntezę podstawowych białek strukturalnych: kolagenu i elastyny. Z kolei kwas bursztynowy normalizuje mikrokrążenie i wymianę energii komórkowej, pobudzając komórki do wzrostu w środowisku ubogim w tlen. Taki skład preparatu gwarantuje głębokie nawilżenie skóry i spowalnia procesy starzenia.
Jak wygląda zabieg?
Electri może być stosowane na twarz (także okolice oczu), szyję, dekolt czy dłonie. Zabieg wykonuje się metodą iniekcji lub metodą kaniulową. Procedura nie wymaga rekonwalescencji, a ślady po iniekcjach znikają już w kilka godzin po ich wykonaniu. Zabiegi przeprowadza się zazwyczaj w seriach po 3–4. Preparat Electri jest hipoalergiczny i biokompatybilny, co znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.
Wskazania
- tzw. „syndrom zmęczonej twarzy”;
- sucha, odwodniona, pozbawiona blasku skóra;
- przebarwienia;
- skóra narażona na stres oksydacyjny (w wyniku zanieczyszczenia powietrza, ekspozycji na słońce, palenia tytoniu, złej diety);
- zaburzenia mikrokrążenia skóry właściwej;
- wymagająca regeneracji skóra po agresywnych zabiegach kosmetycznych.
Przeciwwskazania
- ciąża;
- aktywna opryszczka;
- nadwrażliwość na składniki preparatu.
NucleoFILL Soft i Strong
NucleoFILL to biostymulator tkankowy wykorzystujący działanie naturalnych polinukleotydów. Daje znakomite efekty w postaci liftingu i biorekonstrukcji skóry. Preparat działa na trzech poziomach, zapewniając skórze głębokie ujędrnienie, nawilżenie i pobudzając zachodzące w niej procesy antyoksydacji. Efektem jest wyraźne odmłodzenie, zwiększenie gęstości i napięcia skóry, poprawa kolorytu i spłycenie drobnych zmarszczek. Rezultaty zabiegu są bardzo naturalne, bez zmiany rysów twarzy. NucleoFILL można stosować u osób w każdym wieku, także jako profilaktykę przeciwstarzeniową.
Jak działa?
Zawarte w preparacie polinukleotydy wykazują trzykierunkowe działanie: po pierwsze, aktywują receptory na fibroblastach, które pod ich wpływem przekształcają się w miofibroblasty – komórki wykazujące cechy komórek mięśniowych, mających właściwości kurczliwe (tzw. „efekt siłowni”). Po drugie, polinukleotydy działają antyoksydacyjnie, niwelując wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry. Wreszcie po trzecie, związki te zachowują się jak „gąbka elektrostatyczna”, wiążąc wodę i zapewniając długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. W ten sposób NucleoFILL inicjuje w skórze procesy bioregeneracji, zagęszczenia i ujędrnienia.
Preparat występuje w kilku wersjach. NucleoFILL Soft (złożony z fragmentów łańcuchów polinukleotydowych o niskiej masie cząsteczkowej) jest polecany do zabiegów w okolicach oczu, z kolei NucleoFILL Strong można stosować na twarz. Wybór wersji produktu zależy przede wszystkim od kondycji skóry. Preparat nie zawiera cukrów ani białek, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii.
Jak wygląda zabieg?
NucleoFILL podaje się w skórę właściwą jedną z trzech metod iniekcji: techniką 5 punktów z użyciem igły, techniką liniową wsteczną z użyciem kaniuli bądź techniką multiiniekcji z użyciem igły. Zabieg nie jest bolesny. Rekomendowane jest wykonanie serii 4 zabiegów w odstępie 15–30 dni. W przypadku użycia preparatu w okolicach oczu, wykorzystywana jest maść znieczulająca. Bezpośrednio po przeprowadzeniu procedury może się pojawić delikatny obrzęk lub zasinienie, które ustępują w ciągu kilku dni.
Wskazania
- skóra niedotleniona, odwodniona, z oznakami starzenia;
- skóra narażona na stres oksydacyjny (w wyniku zanieczyszczenia powietrza, ekspozycji na słońce, palenia tytoniu, złej diety);
- blizny i rozstępy;
- zmarszczki mimiczne i wiotkość skóry w okolicach oczu;
- zasinienia i cienie pod oczami;
- profilaktyka anti-aging.
Przeciwwskazania
- okres ciąży i laktacji;
- choroby autoimmunologiczne;
- niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe;
- choroby nowotworowe;
- infekcje skóry, aktywna opryszczka.
Profhilo
Nazywany „molekułą młodości” preparat Profhilo ma za zadanie przebudować skórę i przywrócić jej utracone z wiekiem parametry. W odróżnieniu od klasycznych wypełniaczy Profhilo nie zmienia rysów i nie powiększa twarzy, a jedynie nadaje skórze sprężystość, wygładza zmarszczki i przywraca kontur twarzy. Zastosowany w preparacie kwas hialuronowy w najwyższym stężeniu (aż 64 mg w jednej dawce) natychmiast po podaniu stymuluje produkcję elastyny i kolagenu typu I, II, IV i VII. Dzięki temu Profhilo działa jak „milion sprężynek”, unosząc i ujędrniając skórę twarzy i szyi oraz dając efekt w postaci bioremodelingu.
Jak działa?
Swoje innowacyjne działanie Profhilo zawdzięcza zawartości czystego kwasu hialuronowego – bez dodatków takich jak BDDE czy PEG. Termicznie usieciowany kwas hialuronowy nie podrażnia skóry i pozwala uzyskać naturalnie młodszy wygląd bez efektu maski. Profhilo niweluje wiotkość skóry, zwiększając napięcie tkankowe i wysmuklając rysy twarzy. Specjalnie opracowana technika iniekcji BAP zapewnia najlepsze efekty i minimalizuje niedogodności dla pacjenta.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg z wykorzystaniem Profhilo to nie tylko innowacyjny preparat, ale również specjalna technika podania. Opracowana przez specjalistów medycyny estetycznej metoda BAP (Bio Aestethic Points) polega na wyznaczeniu na każdej połowie twarzy pięciu punktów, w które zostaje wstrzyknięty preparat. Miejsca te zostały wybrane w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu w trakcie zabiegu. Dzięki temu cała procedura nie wymaga znieczulenia. Zaleca się wykonanie od 2 do 3 zabiegów w odstępie 30 dni. Efekty zabiegów pozostają widoczne przez nawet do 1,5 roku.
Wskazania
- wiotka, opadająca skóra twarzy i szyi;
- opadające policzki, tzw. „chomiki”;
- utracony owal twarzy;
- zmarszczki i bruzdy (m.in. kurze łapki, linie marionetki);
- odwodniona skóra potrzebująca nawilżenia i ujędrnienia.
Przeciwwskazania
- okres ciąży i laktacji;
- choroby autoimmunologiczne;
- niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe;
- choroby nowotworowe;
- infekcje skóry, aktywna opryszczka.
Ejal 40
Ejal 40 to biostymulator, którego aktywnym składnikiem jest kwas hialuronowy o średniej masie cząsteczkowej (1200–1800 kDa) i wysokim stężeniu (aż 40 mg/2 ml). Dzięki temu bezpośrednio po zabiegu z użyciem Ejal 40 uzyskujemy efekt silnego nawilżenia i napięcia skóry oraz podniesienia owalu twarzy. Z kolei długotrwałe rezultaty zabiegów z wykorzystaniem Ejal 40 to głęboka biorewitalizacja skóry i pobudzenie jej do produkcji własnego kolagenu. Nowatorska technika podania preparatu (tylko 4 ukłucia na każdą stronę twarzy) sprawia, że zabieg jest bezbolesny i nie daje niepożądanych skutków ubocznych w postaci siniaków czy opuchlizny.
Jak działa?
Ejal 40 ma formę gęstego żelu, dlatego natychmiast po iniekcji daje efekt uniesienia i wygładzenia skóry. W preparacie wykorzystano kwas hialuronowy najnowszej generacji o strukturze lewoskrętnej helisy. Dzięki temu po podaniu w głąb skóry łańcuchy kwasu rozpadają się stopniowo, aktywując receptory fibroblastów do produkcji natywnego kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. W ten sposób uruchomione zostają procesy autoregeneracji. Dodatkowo znacząco zwiększa się poziom nawilżenia skóry, a co za tym idzie – poprawia się jej napięcie, struktura i koloryt.
Jak wygląda zabieg?
Preparat Ejal 40 podaje się zgodnie z techniką 4 BPR (BioRevitalization Points). Po każdej stronie twarzy wyznacza się 4 punkty, w które zostaje wstrzyknięty preparat. Ejal 40 podaje się śródskórnie do macierzy zewnątrzkomórkowej. Następnie osoba wykonująca zabieg rozmasowuje skórę w miejscach iniekcji. Aby uzyskać efekt kompleksowego odmłodzenia skóry, zaleca się wykonanie 2–3 zabiegów w odstępie ok. 30 dni. Rezultaty utrzymują się przez ok. 1–1,5 roku.
Wskazania
- sucha, pozbawiona napięcia skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni;
- tzw. „chomiki” na twarzy;
- widoczne bruzdy nosowo-wargowe;
- zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią;
- infekcje i stany zapalne skóry;
- choroby nowotworowe;
- aktywna opryszczka w dniu zabiegu;
- zaburzenia krzepnięcia krwi;
- stosowanie leków rozrzedzających krew.
Linerase
Linerase to bioaktywny preparat zawierający atelokolagen typu I, który pobudza obecne w skórze fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, a także stymuluje powstawanie nowych fibroblastów. Kolagen to jedno z najważniejszych włókien podporowych skóry, a jego zwiększona ilość widocznie poprawia kondycję skóry, przywracając jej sprężystość i elastyczność, wygładzając zmarszczki oraz podnosząc owal twarzy. Linerase daje również świetne efekty w terapii blizn i rozstępów.
Jak działa?
Działanie Linerase jest bardzo delikatne – dzięki temu, że preparat jest biodegradowalny i biozgodny, samoczynnie rozpuszcza się w skórze, nie wywołując reakcji alergicznych ani stanów zapalnych. Z powodzeniem można go stosować do regeneracji bardzo wrażliwych okolic oczu czy ust, a także szyi, dekoltu i dłoni. Linerase pobudza produkcję endogennego kolagenu, który stanowi naturalne wypełnienie tkanek. W rezultacie skóra staje się napięta i zyskuje równomierną strukturę oraz zdrowy koloryt. Preparat może być stosowany niezależnie od wieku: u młodszych pacjentów jako profilaktyka anti-aging, u starszych – w celu głębokiej odbudowy skóry i redukcji zmarszczek.
Jak wygląda zabieg?
Linerase ma formę proszku, który bezpośrednio przed zabiegiem rozpuszczamy w soli fizjologicznej. Zawiesina przeznaczona do iniekcji w głąb skóry ma postać płynną, a nie żelową, dzięki czemu jest łatwa w aplikacji. Po podaniu preparatu wykonujemy dodatkowo lekki masaż miejsca poddanego zabiegowi. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie serii 2–4 zabiegów w odstępach 2–3 tygodni. Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach, a pełne – po zakończeniu całej serii iniekcji. Rezultaty utrzymują się przez ok. 6–12 miesięcy, w zależności od wyjściowej kondycji skóry i stylu życia pacjenta.
Wskazania
- zmęczona, odwodniona skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni;
- zmarszczki i bruzdy;
- blizny i rozstępy;
- skóra pozbawiona jędrności i sprężystości;
- opadający owal twarzy.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią;
- wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, stany zapalne skóry;
- zaburzenia krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków rozrzedzających krew;
- niewyrównana cukrzyca;
- skłonność do powstawania blizn przerostowych;
- choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne;
- wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych.
Nithya
Nithya to preparat przeznaczony do terapii kolagenowej twarzy i całego ciała. Zawiera czysty kolagen typu I, znany jako „nośnik młodości”. Jako jeden z podstawowych składników budulcowych skóry, kolagen odpowiada za jej jędrność, gładkość i nawilżenie. Dostarczenie w głębokie warstwy skóry kolagenu Nithya – w pełni zgodnego z tym naturalnie występującym w naszej skórze – odbudowuje ją, stymulując do produkcji nowych fibroblastów. Efektem jest młodszy wygląd i doskonale napięta, rozświetlona i odżywiona skóra.
Jak działa?
Terapia kolagenowa Nithya pozwala uzupełnić powstające z wiekiem niedobory kolagenu w skórze. W preparacie wykorzystano mikrocząsteczki heterologicznego kolagenu typu I (jest to kolagen, który występuje w dużej ilości w skórze właściwej). Zostały one poddane ekstrakcji w taki sposób, by kolagen zachował swoją naturalną strukturę. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie grozi wystąpieniem reakcji alergicznych. Dostępne są dwie wersje preparatu: jedna do zabiegów na twarz, druga na ciało. Zabiegi z użyciem Nithya Body pomagają zwalczyć cellulit, zredukować blizny i rozstępy oraz ujędrnić wiotką skórę, np. na brzuchu czy udach.
Jak wygląda zabieg?
Zabiegi z użyciem Nithya mogą być stosowane zarówno na twarz, szyję, dekolt, dłonie, jak i na brzuch, ramiona, skórę ud i kolan. Kolagen w postaci proszku rozpuszcza się w roztworze soli fizjologicznej, a następnie podaje za pomocą cienkiej igły w głębokie warstwy skóry właściwej. Dla najlepszych efektów zalecana jest seria 3 zabiegów w 3-tygodniowych odstępach. Procedura nie wymaga rekonwalescencji. Efekty utrzymują się do 1,5 roku.
Wskazania
- skóra potrzebująca regeneracji i odbudowy;
- utrata jędrności skóry twarzy i całego ciała;
- nierównomierny koloryt skóry;
- cellulit;
- fotouszkodzenia i przebarwienia;
- profilaktyka przeciwstarzeniowa;
- blizny i rozstępy.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne;
- aktywne stany zapalne skóry;
- aktywna opryszczka lub trądzik.
Hyamino
Formuła preparatu Hyamino to połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i unikalnego zestawu aminokwasów, które przywraca skórze jej fizjologiczną jakość. Hyamino chroni skórę nie tylko przed starzeniem się, ale także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce czy zanieczyszczenie powietrza. Zawarte w preparacie aminokwasy pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, neutralizują stres oksydacyjny oraz stymulują proces odnowy biologicznej tkanek.
Jak działa?
Dzięki wysokim stężeniom składników aktywnych Hyamino działa silnie przeciwstarzeniowo, przywracając skórze elastyczność i gęstość. W preparacie zastosowano cztery aminokwasy: hydroksyprolinę (główny składnik kolagenu), prolinę (wykazującą silne właściwości higroskopijne), lizynę (wzmacniającą odporność skóry) i glicynę (aktywującą syntezę kolagenu). W połączeniu z kwasem hialuronowym o właściwościach nawilżających gwarantują one głęboką bioodnowę skóry. W rezultacie poprawia się jej napięcie i koloryt, a zmarszczki zostają wygładzone.
Jak wygląda zabieg?
Preparat występuje w kilku wersjach: Hyamino Care 125 (wersja podstawowa o działaniu przeciwstarzeniowym, rozświetlającym, odżywiającym oraz ujędrniającym), Hyamino Firm (zawiera dodatkowo peptyd biomimetyczny, polecany do redukcji głębokich zmarszczek), Hyamino Hair (do stosowania na skórę głowy, wspomaga wzrost nowych włosów), Hyamino Care 75 (rekomendowany do zabiegów na twarz, szyję i delikatne okolice oczu). Hyamino podaje się śródskórnie podczas iniekcji. Zalecane jest wykonanie min. 3 zabiegów w odstępach tygodniowych, a później tzw. zabiegu przypominającego po 3 miesiącach. Efekty w postaci poprawy nawilżenia i jędrności skóry utrzymują się ok. 6 miesięcy.
Wskazania
- głębokie zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach;
- cienie pod oczami;
- utrata jędrności skóry twarzy i całego ciała;
- sucha skóra o niezdrowym kolorycie;
- narażenie na stres oksydacyjny.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne;
- cukrzyca;
- przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych;
- nadwrażliwość na składniki preparatu.
Radiesse
Radiesse łączy zalety naturalnego wypełniacza tkanek oraz stymulatora pobudzającego skórę do autoregeneracji. Jego zastosowanie daje doskonałe efekty w postaci wymodelowania i uniesienia owalu twarzy, wygładzenia zmarszczek i bruzd, a dodatkowo, dzięki zwiększeniu ilości włókien kolagenowych w skórze, zapewnia widoczne odmłodzenie. Preparat jest całkowicie bezpieczny, a do uzyskania świetnych rezultatów wystarczy jeden zabieg. Decydując się na Radiesse, nie trzeba obawiać się nadmiernego dodania objętości (poszerzenia) twarzy, ponieważ działanie preparatu jest bardzo delikatne.
Jak działa?
Działanie Radiesse opiera się na hydroksyapatycie wapnia. Jest to minerał występujący naturalnie w środowisku, stanowiący także składnik ludzkich kości i zębów. W składzie preparatu Radiesse znajduje się 30% mikrogranulek hydroksyapatytu wapnia oraz 70% żelu wypełniającego o dużej zawartości wody. Dzięki temu bezpośrednio po zabiegu widoczny jest efekt wypełnienia i podniesienia tkanek. Z upływem miesięcy, kiedy żel ulega wchłonięciu, jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty wokół cząsteczek hydroksyapatytu wapnia. Uzyskujemy w ten sposób efekt naturalnego odmłodzenia, pogrubienia i zwiększenia elastyczności skóry.
Jak wygląda zabieg?
Radiesse daje bardzo dobre efekty już po jednym zabiegu. Preparat podawany jest za pośrednictwem bardzo cienkich kaniuli, po uprzednim znieczuleniu skóry kremem. Rezultaty w postaci podniesienia owalu twarzy i wygładzenia zmarszczek i bruzd są widoczne natychmiast po zabiegu i utrzymują się nawet do 2 lat, a średnio – przez 1,5 roku. Radiesse jest całkowicie bezpieczny, nie wywołuje alergii i nie jest toksyczny. Hydroksyapatyt wapnia to składnik doskonale przebadany i od lat stosowany w protetyce dentystycznej, implantologii i ortopedii.
Wskazania
- rozmyty owal twarzy;
- bruzdy nosowo-wargowe;
- linie marionetki;
- płaski profil;
- zwiotczenie skóry twarzy, szyi i dekoltu;
- podwójny podbródek;
- objawy starzenia na dłoniach.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroby o podłożu autoimmunologicznym;
- skłonność do powstawania keloidów;
- stany zapalne skóry;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- implanty trwałe w okolicy poddawanej zabiegowi.